• uludağ sözlük yazarlarına

  1.
  Sözlerime başlamadan önce şunu söylemeliyim ki burada dargın olduklarımda oldu kardeş bildiklerimde ama en önemlisi sırdaş olduklarım yazarlardı. Kah güldüm kah üzüldüm. Türlü türlü ithamlara maruz kaldım. Yani diyeceğim o ki insanlar çok garip bir kişiyi bir insanı anlamadan dinlemeden hemen şerefsiz, meriç bu vs. Hakaretlerine maruz bırakmadan aslını öğrenmek gerekir. Uzunca bir ara veriyorum sözlüğe, hesabımı silmiyorum. beni seven sevmeyen herkese teşekkür ediyor esen kalın diyorum. Ne derler bu durumda bilemiyorum en iyisi mi Eyvallah kardeşcanlar...
  24 -10 ... kale3112
 • gezi parkı direniscisi ve atechso

  1.
  gezi parkı direniscisi ve atechso
  Bıdı bıdı yazarları kulaç atıyorlar ama bomboş işler için. Tekme atmak elzemdir ağızlarına. Teşekkürler.
  7 -3 ... kale3112
 • başka bir nick alsaydınız ne olurdu

  1.
  Hayallerinin peşinde olan adam. Olabilirdi mesela.
  11 ... kale3112
 • suudi arabistanın pkk ya 300 tır yardım yapması

  1.
  Gene diyorum hep diyorum ne varsa hep günümüz araplarında var. Ülkelerini satmalarından tutun türlü türlü hainlik peşinde arkadan vurmaları hep bu ırktan çıkıyor şimdide bu fasıl. Aha buradan yak. ABD den iki parça silah aldılar bir yerleri kalktı itlerin.

  http://m.haber7.com/ampht...300-tirlik-yardim-iddiasi
  17 -4 ... kale3112
 • entryleri oylayacağım derken twitter a kaymak

  1.
  Her defasında bu saçmalığa kayıyorum. Tam oylayacağım bir bakıyorum arkadaşlar konuşuyor arada bana da yazıyor bambaşka bir ortamda buluyorum kendimi. Lan ben uludaydım burası ne böyle diye tekrar çıkıp tekrar giriyorum buraya. Biraz öteye koyun şu siteleri ya.
  5 -1 ... kale3112
 • yaşam koçları meriç midir

  1.
  Mutsuz ve evlilikleri sarpa saran insanların yardımına koşan ya da yeni bir evliliğe karar verip tam güvenemeyen insanlara psikolojik destek veren bir uzmana bu tabiri kullanmak? Kusura bakılmasın ama cahilliğin önde gidenidir o kişi. Bir kendini bilmez bütün kızlara yazıyor diye tüm halden anlayan kişileri aynı ithama maruz bırakmak saçmalıktır. O saçma biri bizi gözekliyor furyalarına kapılıp giden gençlerin aklı bir elin parmağını geçemeyen iq larıyla konuşup dururlar. Saygılar.
  2 ... kale3112
 • yaşlı teyzelerin hastanede dedikodu seansları

  1.
  yaşlı teyzelerin hastanede dedikodu seansları
  Genellikle devlet hastanelerinde olur bu muhabbetler. "Ay gıı senin gelin nabdılar". "Gız senin oğlun iş bulamadı mı halalar". Yanlarında da limon kolonyaları ile tam bir kadınlar matinesi oluştururlar aralarında. Arada yanlış mı geldim acaba bile dedim yani. Enteresan.
  2 ... kale3112
 • yazarların beslemek istediği hayvanlar

  1.
  yazarların beslemek istediği hayvanlar
  Tetra piranaları ama bir o kadarda bakamayacagim diye endişeliyim. Ne yer ne içer hala bir fikrim yok. illah canlı mi olması lazım yemlerin mesela kuşbaşı yerler mi öğrenmem lazım pet shopçudan. Bakalım.
  5 ... kale3112
 • sizi neden işe alalım sorusuna cevaplar

  1.
  Eve ekmek götürecem abi çocuklar acından yorganları kemiriyor. Nolur. Olabilir mesela.
  6 -1 ... kale3112
 • 30 yaşında diş teli taktıran erkek

  1.
  Bir abi vardı taktırmıştı. Garip durmuyor hatta KPSS de elemelere tabi tutuluyorsa dişler yüzünden bence kesinlikle mecburiye bile biner iş ama uzar üç sene süre.
  2 ... kale3112
 • her haltı yiyip islam islam demek

  1.
  Gerçek islamiyet bu değil. Böyle diyeceğine uygula, gizli yap ibadetini. Cuma günü camiye gidip foto çekmelerle olmuyor bu işler efendi.
  5 ... kale3112
 • türkiyenin doğusunda ki çocukların çince bilmesi

  1.
  O Hasankeyf senin bu Balıklı göl benim ha bire turistlere tanıta tanıta çocuklar çince bilene öğrenmişler. Bizde azıcık bir ingilizcemizle hava atıyoruz. Demek ki neymiş içlerine karışmak gerekiyormuş. Kurs falan bahane.
  1 ... kale3112
 • arabada aheyli müzik dinleyen dayı

  1.
  az önce önümden geçen dayıdır. açmış birde son ses içerde halaya duruyor. hayır tamam seviyorsun dinliyorsun da niye millete işkence ediyorsun bey amca. zaten ne dediği anlaşılmıyor türkünün. sinir bozucu.
  1 ... kale3112
 • doları aslında kafamızda bitirmemiz gerekir demek

  1.
  içime erectof reis kaçmış olabilir farkındayım ama bu bize amerikanın bir oyunudur aslında. Hep başımıza ne geldiyse bu liberalizm belasından geldi. Yerli mallara yönelelim bence. Bırakalım coninin, hansın markalarını. Rusya var, iran var Ortadoğu var, orta asya var. Kesinlikle herkes kendi parasıyla ithalat ihracat yapsın. O zaman bir dakikada değişir kurlar.
  1 ... kale3112
 • megri megri türküsü

  1.
  Sağ gösterip soldan vuran türküdür. Şivan şu an nerede acaba. Megri megri derken yiyip içiyordu ülkemde şimdi o ingiltere benim bu kanada senin drift atıyor sağda solda. Korkak hergele.
  2 -1 ... kale3112
 • nükleer santrali atom bombası sanan cahiller

  1.
  Şimdi buna engel olmak isteyen belli güruhlar nükleer santrali elektrik değilde atom bombası üretecek diye biliyor. Anlatamazsınız uğraşmayın derim. Hava kirliliği dese tamam bir yolu var. Yav he he deyin gitsin.
  4 -2 ... kale3112
 • sezen aksu nasıl bu kadar müthiş sözler yazıyor

  1.
  --spoiler--
  Bir çocuk gördüm uzaklarda
  Gözleri kederli hatta korkulu
  Her şeye rağmen biraz gülümsedi çocuk
  Sıcak sade ama biraz kuşkulu

  Bir çocuk sevdim uzaklarda
  Sanıyordum ki onun özlemi de buydu
  O ise bir bakışta beni örtülerimden
  Yalnızca ve yalnızca duygularıyla soydu

  Ben böyle yürek görmedim böyle sevgi
  Şimdi çocuk büyümekte günbegün
  Bütün hüzünleri okşadı birer birer
  Gizli bir ümide sarılarak biraz küskün
  --spoiler--

  Hep inceledim şarkı sözlerini yok böyle bir yetenek hepsi uygun ve şaheser. Öyle çoğu şarkıcılar gibi de dandik değil. Enteresan.
  2 -2 ... kale3112
 • dilinin altına jilet saklayan travestiler

  1.
  Alsancakta kuzenler halı saha maçına giderken anlattılar. ilk önce bunları tehditkar bir vaziyette cinsel ilişkiye zorlamışlar bunlar da kabul etmeyince jilet fırlatmışlar dilleriyle. Çok tehlikeliler çok. Gece vakitlerinde izmirdeyseniz konak civarında dolaşmayın derim.
  5 -3 ... kale3112
 • yol kenarında olan köfteciler

  1.
  Benim anlamadığım olay şu bu küçük lokantaların baharatları hiçbir yerde yok. Böyle Domino's pizza da ki baharat gibi ama daha güzeli. Nasıl yapıyorlar ya da bir toptancısı mı var bunların anlam veremedim. Sade kaşıkla yesem doymayacağım o kadar yani. Sırf baharatları için gelen iş kadınları bile vardı üniversitedeyken. Bankadan geliyorlardı. Hayret.
  3 ... kale3112
 • sözlükte konuştuğunuz çocuğun on yaşında çıkması

  1.
  Zirve yapılır herkes heyecanlıdır acaba x nickli yazar kim diye araştırılır. Er Ryan ı kurtarmak filmindeki gibi nicki kalabalıktan seslenilir ve o tarihi an bro dediğiniz herif aslında on yaşında çocuktur. Birden içinize öküz oturur ve dur ya abicim bana soğuk su verin dersiniz bir çocuğa bir yazışmalara bakarsınız. Suyu içtikten zirveyi terkedersiniz. Uzun lafın kısası hayat çok acımasız gerçekten.
  4 -5 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum