• otobüs biletini yanımıza almamız zorunlu mu sorunu

  1.
  Bilen arkadaşlar varsa aydınlatabilirler mi. Adam bana mesaj geldi mi dedi bende geldi dedim. Bileti vermedi. Pazartesi 11.30 da yolculuğum var ama endişelendim. Bir zor durum.
  2 ... kale3112
 • araba almayıp yarım yat almak

  1.
  Bunu ciddi ciddi düşünüyorum ileride. Misal bir araba ne kadar diyelim ki 150 bin, 30 bin daha koy yarım lüks yat al içinde yatağı, mutfağı, lavabosu da var içinde yaşa valla.
  3 ... kale3112
 • ormanların üstünde 24 saat drone uçmalıdır

  1.
  Orman yangınlarını gözlemleyen hatta orman yangını daha başlamadan müdahale edilebilecek hale gelmesi olayı. Türkiyede milyonlar sayısınca drone var. A101 bime kadar geliyor bu makineler. Sal dağa taşa bir sürü drone anında bilgilendirsin haber merkezini.
  2 -1 ... kale3112
 • yüzüne bakılmayacak arabaların 120 bin tl olması

  1.
  Resmen rezillik bir durum. Bakıyoruz Fiat egea marka araba. adam içine etmiş arabanın şantiye aracı olarak kullanmış her yer ezik büzük 120 bin tele yi dayıyor. Bizim UNO bile 45 bine dayanmış. Bu ne zamana kadar böyle sürecek bilinmiyor.
  6 ... kale3112
 • limonata varken vişnata neden yok sorunsalı

  1.
  Ya da mandilanata, portakalata gibi isimler. Bu limona mı özgü bir olay. Limonun neden böyle bir ayrıcalığı var. Meyvelere özgürlük.
  3 -1 ... kale3112
 • akrabalarla neden geçim zor olur sorunsalı

  1.
  Hiç anlaşamama durumu. Şimdi normalde yabancı bir kişiyle çok güzel anlaşıyorsun akrabanla olmuyor. Demek ki uzakta olmakta fayda vardır. Bayramda seyranda görüşüp tekrar uzaklaşacaksın.
  4 ... kale3112
 • turist gitti vaka sayısı 20 bine çıktı

  1.
  Evet bir kez daha anladık ki turistlere çalışıyor Türkiye. Bizim gibi gariban adamlarda bu turistlerin pisliğini çekiyor. Gerek Kuşadası, çeşme gerek Alanya, Konyaaltı 5 milyonu geçen turislerde ne maske vardı ne de önlem. 5 bine inmişti vaka neden böyle oldu. Çünkü onlar dolar getiriyor Euro getiriyor. Biz ölelim önemli değiliz. Birde diyorlardı vaka düştü sıkıntı yok diye.

  ilgili haber

  Edit:önemli olan turistlerin gelmesi değildir. Turist gelecek diye önlemlerin azalmasıdır. Yaz gelmeden önce ince elenip sık dokunuyordu. Turistler gelsin diye önlemler durdu.
  5 ... kale3112
 • mitsubishi saab subaru ve mazda neden tutulmuyor

  1.
  Bakıyorum araştırıyorum taş gibi arabalar ama gelin görün ki elinde kalıyor insanların alınca. Misal Mitsubishi mis gibi sorunsuz arabalar piyasası yok l200 haricinde. Sebebi nedir acaba.
  5 ... kale3112
 • babet çorap giyen damat

  1.
  Sırıtır. Bu tür damat adayları özgüveni yüksek olur ve ayak ayak üstüne bile atabilirler. Konuşkandırlar ve dar giyinirler. Hatta öyle dar giyinirler ki olmayacak yerleri belli olur. Bu anı bir akrabamda yaşamıştım.
  6 ... kale3112
 • motordan anlamak

  1.
  Yetenek ister, emek ister. Bence sanayideki bu adamlar harcanıyor Türkiye'de. O karman çorman mekanizmaları indiriyorlar aşağıya tek tek tamir edip gene takıyorlar. Bütün ustaları topla yeni araba yaparlar o derece.
  3 ... kale3112
 • sanayi kalabalıklığı

  1.
  insanı çileden çıkartan kalabalıktır. Valla bu gün ben resmen benlikten çıktım. Arabayı sağa alıyorum düüt çek sola alıyorum düüt gidemiyorum. Nereye koyayım uçayım mı kardeşim. Kavga etmedim sabrettim. Başım ağrıyor ama.
  3 ... kale3112
 • yerli araba çıktı artık araba alabileceğiz demek

  1.
  Öyle yağma yok denilen başlık. Togg daha çıkmadan 1 milyon lira olacağı söyleniyor. Sana bana kalır mı bu arabalar. Misal Almanya Volkswagen araba çıkarıyor bu halkımın arabası neden pahalı satayım ki diyor. Fransız çıkıyor Peugeot milletime ait ucuz satıyoruz diyorlar. Togg daha çıkmadan 1 milyon kardeşim diyorlar. Ne zannediyorsunuz togg la yanlayacağınızı mı. Mercedes s serisi alınır la o paraya. Peyy.

  Edit:Fransız diyeceğime italya dedim ne olmuş yani dalgınlığıma gelip şaşırdıysam bizde biliyoruz Peugeot Citroen Fransız. Ulan ne kaypak adamlarsınız takıldığınız noktaya bak. Al düzelttim.
  9 -3 ... kale3112
 • turist gitti yasak geldi olayı

  1.
  Eee dolar, Euro canımızdan daha kıymetli bilader. Turist 100 Euro bırakıyor bir cafede senin canın tavuk gibi ne olursan ol bana ne kafasında adamlar. Keloğlan da diyor ya siz yemek yiyemezsiniz gözü doymaz çil çil altın veriyor kalırsa akçe verene diye heh işte o hesap.

  (bkz: ya ne olacağıdı)
  8 -1 ... kale3112
 • her yerde ciddi insan

  1.
  Cinstir hayatta geçinemem. Bana eğlenceli insan lazım ama egolu değil. Gülmeyen insana insan mı denir.
  7 ... kale3112
 • avusturya başbakanı afganlar tr de kalsın demesi

  1.
  Hele şu avusturya itine bakın hele. Kendi ülkesi zarar görmesin maddi manevi diye Türkiye'yi pohpohluyor. Resmen ülkemiz hakkında diğer ülkeler karar verir olmuş.

  ilgili haber
  3 ... kale3112
 • götü sıkışanın türkiye ye gelmesi

  1.
  ben normalde böyle başlıklar açmam ama gerçekten sinirlendirdi beni. ulan ülkelerinde darbe olur türkiye ye kaçak, terör örgütü basar türkiye ye kaçak, hiçbir şey olmaz maddi sıkıntıları olur türkiye ye kaçak. bunlar her geldiğinde güvenlik sıkıntısı çekiyoruz. hırlısı var hırsızı var her b.k püsür adam doluyor buraya. yeter be.
  3 ... kale3112
 • ben suriyeliyim para vermek zorundasınız

  1.
  Bunu duyarsam ya da kulak misafiri olursam ona öyle bir para veririm ki bir daha para görmekten nefret eder hale gelir. Bu tipler de dolanıyor buralarda. Şerefsize bak hele.
  4 -1 ... kale3112
 • afrikalılar neden bu kadar çocuk doğuruyor

  1.
  Nedeni basit hiçbir şey yapmayan tembellikten bir çöpü bile kaldırmayan kodaman herifler ha bire o işi yaptıkları için. Ulan açlıktan karnın yapışmış hala çocuk sahibi oluyorsun. Kendine bak ilk önce dingil. Ne garip insanlar be.
  4 -1 ... kale3112
 • estetik ameliyat yüzünden herkesin tektipleşmesi

  1.
  Evet hep televizyonda görüyoruz ünlüleri elmacık kemikler belirgin bir şekilde çene uzun ve çıkık alın düz. Hepside aynı yüz. Yakında çinliler gibi birbirimizi seçemez duruma geleceğiz.
  3 ... kale3112
 • giyim kuşam yüzünden kavga etmek

  1.
  Bu böyle devam ettiği sürece dalga dalga yayılır nefret ve kaos olur. Ayrışmalar artar ve iç savaşa kadar gider. Toplum demek insanların birbirlerine katlanma sabrıdır. Aksi takdirde sen osun ben buyum olayı ülkeyi çıkmaza sürükler. Düşmanlarımızında istediği budur.
  6 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum