• apartman boşluğunda gece yarısı misafir uğurlamak

  1.
  hep bir ağızdan gülüşmeler, kahkahalar, ayak sesleri Yankılarının kulağınızın dibindeymişçesine gelmesidir. Bir de sizi de bekleriz aaa biz çok geldik artık sıra sizde muhabbetlerinin bitmemesi insanı dumur eder. Artık koridora atletli pijamalı çıkıp haydi kardeşim sizde ayrılacaksanız ayrılın yarın işim gücüm var diyesi geliyor insanın. Genelde memur lojmanlarında oluyor.
  8 ... kale3112
 • saygısız kargocular

  1.
  Bugün başıma gelmiş hazin durum. Bana çıkmış diyor bir daha ki sefere aşağıdan alın pandemi nedeniyle gelemem buraya diye. Neyse eyvallah dedik kimlik ver diyor yok kimlik TC no mu versem olur mu dedim iyi bari hadi öyle olsun diyor. Yaşlı başlı olmasa bağıracaktım neyse dedim. Sanki bedavaya çalışıyor pislik herif. Ya Sabır ya rabbim.
  11 -3 ... kale3112
 • akrabanın her geçen gün batması

  1.
  Batmaktan kasıt can sıkması anlamında neyse Bana mı öyle geliyor yoksa her geçen gün can sıkmaya devam mı ediyorlar. Zoraki bir tahammül etmeye çalışma hasıl oldu bende. Sevmiyorum böyle her zaman her zaman dip dibe olmayı. Onun için akraba olmayan bir yere taşınmak istiyorum derhal.
  8 ... kale3112
 • dağcılar salak mı sorunsalı

  1.
  Şimdi dağcılık sporuna gönül verenler olabilir tamam ama o kadar bin bir zahmetle çıkılan zirveye iki dakika huh, evvet be, yeeh huu, gibi sevinç cümleleri attıktan sonra gene aşağıya iniyorlar. Üstelik buralarda ölenler de oluyor. Nasıl bir kafa la bu. Bana acayip saçma geliyor.
  9 ... kale3112
 • garsona atarlanan kıllı dayılar

  1.
  Yanındaki hanımlarına ya da sevgililerine artistlik yapmaya çalışanların sayıları çok fazladır. Bu adamlığın esamesini bile hissettiremeyen insan müsveddeleri sabahtan akşama kadar çalışan bir emekçiyi bile çok rahat kırabiliyorlar. Denk gelince ezmek lazım bu hırboları.
  9 ... kale3112
 • ortaokulda yapılan yerli malı haftası

  1.
  ilkokulda lisede hep yerli malı haftası için evden bir şeyler getirirdik ama ortaokul kadar eğlenceli geçmemiştir bana göre. Biraz çocuksu biraz olgunlukla eğlencenin dibine vururduk. Hocalarımız bile evden kek, börek falan getirdi yerdik. Ne hoş günlerdi be.
  7 ... kale3112
 • her askeri koğuşa kamera konulsun projesi

  1.
  Bence mantıklıdır. Şimdi geçenlerde kendini bilmez artist veletlerin bu devrecilik denilen saçmalığı kendinden sonra gelen 30 lu yaşındaki adamlara bile uyguladıkları oluyor. Kendini savunmak için bir yumruk bile atsanız siz de suçlu oluyorsunuz. Ama bu ânı kamera kayıt altına alsa kimse böyle bir şeye cesaret edemez. Kesinlikle olmalı.
  9 -1 ... kale3112
 • george floyd un öldükten sonra ki hali

  1.
  Yürek burkar. Gözü kanlı ve açık bir şekilde cansız yatıyordu fotoğraf karesinde. Ulan ne gaddarlık be. Bir tane de dedeyi sırf bir şey soracak diye polisin biri itledi başını asfalta çarptı öyle yığıldı beyin kanaması geçirdi ilgilenmediler bile. Amerika ve Avrupa'da insanlık bitmiş resmen.
  11 -3 ... kale3112
 • matematik hocalarının ukala halleri

  1.
  Hepsi değil ama bir çoğu laf sokmalarıyla meşhurdur. Misal birisi bana ooo kale sen nasıl bu zamana geldin liseyi bitiriyorsun ortaokulda tembeldin dedi ve güldü. Bende restine rest yapıp bu hayatın sadece matematikten ibaret olmadığını bilmediğiniz için bu zamana geldim hocam diyerek koyacaktım lafı ama saygım olduğu için gülüp geçtim. Ah ah şu benim iyi niyetim.
  7 -2 ... kale3112
 • kargocuların kapıya paket bırakıp hızla ayrılması

  1.
  Tamam korona önlemi neyin var biliyorum da üç metre öteden sanki komple apartman cüzzamlı gibi davranıp paketi sallamak da ne oluyor. Adama daha iyi günler diyemeden gaza basıp gidiyorlar.
  11 ... kale3112
 • türkiye nin vergiyle ayakta durması

  1.
  Maalesef alenen bir gerçek. ÖTV denilen saçmalık sadece Türkiye de vardır. Şimdi şöyle bir durum var. Arabada kafana göre hamle yaparak 100%110 vergi almak bir ülkenin vergiyle ayakta durduğunun alenen bir örneğidir. Yani demem o ki tam anlamıyla "RE Zil lik"...

  Edit:aşağıdaki arkadaş sence Türkiye'deki vergi sistemi normal mi. Vergi+ ÖTV vergisi eki normal mi. Bir düşün derim. Saygılar.
  9 -1 ... kale3112
 • bekar yaşayıp yaşlanınca huzur evine taşınmak

  1.
  Düşünüyorum da bu bana mantıklı geliyor. Şimdi bir ömür dır dır çekmeden sessiz sakin işime gidip gelirim. Yemek yapmayı da biliyorum. Araba da alırım. Yaşlanınca emekli maaşımı ve arabayı huzur evine bağışlarım krallar gibi yaşarım. Bence ideal benim için.
  10 ... kale3112
 • gece gökyüzüne bakıp hayal kurmak

  1.
  gece gökyüzüne bakıp hayal kurmak
  Her zaman yapmak isterim bunu ama böyle toprağa uzanıp bakacaksınız ki eğlenceli olsun. Belki bir yıldız kayar o ana şahit olursunuz. Herkesin bir yıldızı vardır yukarıdan size bakar önemli olan size ait olan yıldızı bulabilmenizdedir.
  10 -1 ... kale3112
 • bildirim gelmeden takipçi sayısının artması

  1.
  Enteresan bir durum. Misal sizi bir yazar takip ederse normalde bildirim gelir değil mi ee benim bugün takipçi sayısı 10 tane artmış ve benim haberim yok. Bu nasıl oluyor. Cinler mi takip ediyor beni Zall hayırdır sen? Garip.
  9 ... kale3112
 • gece deniz kenarında çekirdek çitlemek

  1.
  Böyle karşıdaki gemilere ve rengarenk yapılara bakarak hem çekirdek çitleyerek sohbet edip hem temiz hava almaktır. Birde dondurma varsa işte o zaman süper olur. Ah ah Korona hepimizi evlere hapsetti.
  9 ... kale3112
 • feci derecede insanın psikolojisini bozan filmler

  1.
  The Human Centipede
  The Human Centipede chapter 2
  Srpski film
  Pink flamingos
  Cannibal holocaust
  Salo ya da sodomun 120 günü.

  Bunlara film denemez kesinlikle psikopatça yazılmış senaryolar.
  9 -1 ... kale3112
 • survivor un iyice boks ringine dönmesi

  1.
  bir taraftan yarışmacıların birbirlerine laf sokmaları bir taraftan düelloya davet etmeleri şu son zamanlarda da küfür sözleri havalarda uçuşuyor. acun bey tam olarak asayişi sağlayamıyor herhalde. eskiden böyle değildi buralar. hayret
  4 -1 ... kale3112
 • alsancakta akşam vakti gezmek

  1.
  Size Tavsiye etmediğim bir gezintidir. Bir keresinde gene böyle arkadaşlarımla çay bahçesinde oturuyorum ve dedim ben artık eve gideyim diye. Hava hafif kararıyordu metroya binmek için koşar adımlarla giderken dar sokaklarda afedersiniz travesti mi desem tehlikeli hayat kadınları mı desem onları koruyan cins adamları mı desem gırla. Bir bekleyegörün hemen yakışıklı nereye gelsene bir yol diyorlar. Jilet bile atar bunlar. Tehlikeliler.
  8 -2 ... kale3112
 • nefes alamıyorum krizinin yayılması

  1.
  Artık olaylar Avrupa'ya da sıçramış vaziyette. Dalga dalga yayılıyor bu isyan. Bakalım neler olacak.

  ilgili haber
  5 ... kale3112
 • matematik yüzünden döven sınıf öğretmenleri

  1.
  Her zaman tahtaya çıkarıp beni döverlerdi hocalarım. Yıl 2004 bir keresinde gene çıkardı hoca tahtaya bölme işlemi sordu evet kale dedi yap bakalım ben de yapamadım geldi yanıma bir sille koydu gittim askı dolabına girdim. O hocamı hiçbir zaman affetmeyeğim. Hep bizi döverdi zevkine.
  7 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum