• sular kesilince en zor durumlar

  1.
  Bir kere tuvalet meselesi başlı başına bir sorundur. Durursunuz durursunuz sular kesik bir zaman olur ve tuvalete çıkma zorunluluğu hissedersiniz. Bu vicdan azabı gibidir işte. ikincisi bulaşık belası. Bir sürü yığılır o ara sanki bölünerek çoğalıyorlarmış gibi birikir tezgaha. Arada da sırıtır kaldın mı len hadi yıkasana beni çakal der adeta. Üçüncü olarak banyo sorunu bu idare edilebilir ama ilk ikisi asla.
  6 ... kale3112
 • çocuk dizisi yapayım derken rezil olan ünlüler

  1.
  Çok vardır böyle ünlüler. Tamam çocuk dizileri yapılsın bir şeyi demiyorum ama 50 60 yaşındaki adamlar şirin olacağım diye abuk subuk hareketler yapıyor ve sağda solda zıplayarak akıl mantık almayan şekillere giriyorlar. Değişikler.
  6 ... kale3112
 • türkiyedeki vergi rezilliği

  1.
  Yüzdelik dilimde neredeyse yarı yarıya gelmiş durumda Türkiye. Birde ÖTV diye saçma bir şey var ki o daha beter bir durum. Bir bilgisayarın fiyatı iki buçuk bin TL iken vergiyle beş bine çıkıyor. Elin Bulgarı yok paraya Mercedes alıyor be. Türkiye de Asgari ücret zaten belli. Ölelim biz o zaman ya.
  13 -1 ... kale3112
 • göllerimizin yavaş yavaş kuruması

  1.
  Son zamanlarda gerek küresel ısınma gerekse bilinçsiz su tüketimi bizi böyle bir olaya itti. Hiç kurumaz denilen göller bile suyunu çekmeye başladı. ileride Allah göstermesin su kıtlığı olursa ciddi can sıkacak bu durum.
  4 ... kale3112
 • hastane kuyruğu vs doğalgaz kuyruğu

  1.
  ikisi de Über ötesi cinnet geçirmeye sebebiyet verebilir. Hatta doğalgaz fişi alırken karşınızda 1637394+4919!?:' kişi varsa error bile verebilir beyniniz. Hastane kuyruğunda ise bu biraz daha vahim sanırım. ya sıkıntı çıkarsa bedenimde korkusu da eklenir olay daha bir çetrefilli olur. Kredi kartından ödeyelim deyince peder bey vuruyor malum.
  4 ... kale3112
 • türkiyenin inanılmaz avrupa özentiliği

  1.
  Genellikle bu burnu bir karış havada zengin züppeleri ve hiçbir şeyi beğenmeyen kendini pamuk prenses sananların hayallerini süsler. Böyle yapacağına kendi gelenek ve görenekleri o yaşatmaya özen gösterilse ne kadar imrendirir dünyayı oysa. Türk medeniyeti 72 milletin gıpta ettiği bir medeniyetti. Avrupa ya gidin bakın edepsizlik hayasızlık ve aile saygısı yerlerdedir. Yazık ediyoruz kendimize.
  3 -1 ... kale3112
 • ilk maaşla yapılacaklar

  1.
  Millet kendine harcar ne bileyim teknoloji ürünleri veya yemeğe falan çıkarlar ben borç ödemekten anam ağladığı için gene çalışacağım yeni işimde borç ödeyeceğim. Uff aya gitmek istiyorum.
  6 -1 ... kale3112
 • pc oyunlarından neden türkçe desteği yok sorunsalı

  1.
  basit çünkü herkes oyunları satın almaktan çok korsan indirdiği için adamlar ne yapacağız lan diyor ve seçenek tanımıyorlar. Ama PlayStation tarzı oyunlarda böyle bir olay olmadığı için yavaş yavaş dil desteği sunuyorlar. Şimdi esasen şunu da düşünmek lazım eşek yükü kadar para bu oyunlarda.
  3 ... kale3112
 • arapların sadece sıkışınca kardeş olmaları

  1.
  Şaşırtmamış kardeşliktir. Misal Filistin, ırak ve türevleri adım gibi eminim refah seviyeleri yüksek olsun babanızı tanımaz. Şimdi de Libya ve katar. Siz sanıyor musunuz ki babasının hayrına anlaşmaları kabul ediyorlar. Libyayı hafter katarı iran ve Kuveyt sıkıştırıyor sonra da torkoyo bozom gordoşomoz. Yav he he. Bunlara azıcık huzur sükunet sağla sie lan Türkiyeymiş yürrrü derler. Bugünün Arapları bu işte. Osmanlı da bunu en acı örneğini gördü bu millet.
  6 ... kale3112
 • televizyondan alışveriş yapınca sürekli aranmak

  1.
  Kaç kere arayıp istemiyorum dedikçe efendim şöyle indirimlerimiz var böyle kampanyamız var deyip duruyorlar. Banka bir bu iki. Yeter ulan diyeceğim küfür edeceğim mahkemelik olacağız. Engellenmiyor da pislik numara.
  4 ... kale3112
 • barut patlamazsa olacaklar

  1.
  Bir kere abd ve çin afedersiniz pohu yer çünkü hiçbir şansları yok ve dahi avrupa da öyle. işte o gün türkler dünyayı öper tekrar.
  4 ... kale3112
 • true ile son dakika haberleri

  1.
  uludağ sözlüğün haber portalı yazar. gerek siyaset, magazin gerekse son dakika haberlerini bu arkadaştan alıyorum hemen. kim kiminle ne yapıyor. türkiye nin son durumu nasıl açıyorum duvarını haberim oluyor. teşekkürler efendim.

  (bkz: jurnal)
  6 -3 ... kale3112
 • iş bulabilmek için benzinle kendini yakmak

  1.
  Aslında tam olarak yakmak değilde yakma teşebbüsü. Çıkıp şöyle boğaz köprüsü türevi bir yapıya. Daha sonra iş vermezseniz kendimi yakacağım deyip duyar kasılırsa iş bulabilme ihtimali olabilir diye düşünüyorum. Kimbilir belki kpss siz memur bile olurum. Denesem mi acaba.
  4 ... kale3112
 • kuranda geçiyor diye çocuğun ismini zina koymak

  1.
  Din iman kimlerin eline geçmiş en acı örneğidir. Zaten insanları din ve iman öne sürülmek maksadıyla kandırmak, milletin sinir uçlarına dokunmak suretiyle yapılan bu tür olaylarda halkı dinden soğutmalar başladı. Bu gidişatın değişmesi gerek hemde hemen.
  7 ... kale3112
 • türkiyede yargı

  1.
  türkiyede yargı
  4 ... kale3112
 • her millet kendi milletini sevmez

  1.
  Çok doğru bir tespit. Misal bir türk kadını/erkeği başka ülkenin milletini ister vay be bu italyanlar böyle cool bu ruslar böyle güzel derler hep özenirler. Başka bir ülkenin insanları da türkler şöyle hamarat şöyle sahip çıkan insanlar birde bizimkilere bak diyerek milletini beğenmez. Bu hep böyledir. istisnalar olabilir tabiki.
  3 -1 ... kale3112
 • neden yargı işini yapmıyor sorunsalı

  1.
  Uzun bir zamandır aklımı kurcalayan hede. Millet koyun doğrar gibi milleti doğruyor ekseriyeti kadın oluyor kurbanların ama gelin görün ki savcılar/hakimler indirim istiyor ya da serbest bırakıyorlar. Bu daha ne kadar böyle devam edecek. Artık dışarı da gezemez olduk. Katiller kol geziyor öldürüyoruz ceza almıyoruz diye de garantiliyorlar kendilerini.
  4 -1 ... kale3112
 • haksız yere adam öldürene idam getirilsin

  1.
  Meseleleri kökünden sökmek için yapılması gereken en güzel yargı onayıdır. Adam güpegündüz adam öldürüyor sonrasında elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyor. Gebertin gitsin.
  5 -1 ... kale3112
 • israf haramdır deyip israfın dibine vuranlar

  1.
  Ülkemizde çok vardır böyle kişiler özellikle siyaset, müzik ve moda sektöründe. Askari ücreti 2 bin TL'nin üstüne çıkartmamak için ölürler ama başka şeylerde şahlandırırlar kasayı. Misal Adriana Lima mı gelecek ver bol keseden ya da bir siyasi olay mı var yemekler, şatafatlar milyon liralar ama benim gariban madencime ohooo çoh bile 2 bin derler hatta azaltırlar yeri geldiğinde bile. Yazıklar olsun.
  11 ... kale3112
 • sefirin kızı

  1.
  Değişik bir dizi. Gürcü müziği var, ege müziği var. Üstelik ortamın ambiyansı güzel. Ne yazık ki gene intikam ve entrika var. ileri bir zamanda final yapar büyük ihtimal.
  6 -3 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum