• vişne toplamak

  1.
  Çok meşakkatli bir toplama çeşitidir. Bir ara ben bunlardan ne çektim. Allah'ım topluyorum topluyorum bitmiyor. Eşeysiz ürüyorlar sanki. Üstelik karıncaları da cabası.
  5 ... kale3112
 • polis aracı görünce gelen tedirginlik

  1.
  Hayatım polis lokallerinde geçti. Hemen hemen her gün polislerle takıldım ama gene o çakarları görünce aklım çıkıyor. Birde arkasından dat dat dat viyuuu diye bir ses çıkartıyorlar. Anağm.
  7 -1 ... kale3112
 • ekşi sözlük başlıklarının burada da olması

  1.
  Ekşinin Bakayım bir dış arayüzüne dedim tıpkı başlıklar burada da var. Arkadaşlar aramızda bir ekşi ajanı var galiba. Ya da tam tersi. Sanki uluyu gördüm ekşide. Bir nickleri değişik.*
  4 ... kale3112
 • bir teröriste bir füze atmak

  1.
  Yazıktır günahtır Bunlar milli servet. O füzenin tanesi kaç tane vatandaşın vergisinden imal ediliyor dile kolaydır. Şimdi bir soysuz kefereye siz gidip de nüfuz edici füze atarsanız kusura bakmayın siz savaşın s sini bile anlamıyorsunuz demektir. Başında taş atarak bile öldüreceğiniz bir şerefsize füze atmak ne oluyor. Sonra da araba, teknoloji vergisi fiyatları neden bu kadar yüksek. Ya hadi be abi.
  5 -3 ... kale3112
 • entel dantel mahalleler

  1.
  Birisi de bizim mahallemizdir. Şimdi bu mahalledeki değişik insanlar haberde ne görürlerse hemen uyarlar. Misal veriyorum korona nedeniyle balkonlarda karşılıklı isim şehir mi meşhur oldu hemen uygulamak isterler Ya da ne bileyim uçurtmalar uçsun mu der haberler bunlar canla başla çatıya çıkar uçurtma uçururlar. Yani her şeyden baş çıkarmak gibi. Deseler ki haydi camdan atlayın korona günlerinde moda, bunlar atlamazsa bende kale değilim. Hep yandaki bina fişfikliyor milleti.
  5 ... kale3112
 • mesaj yazarken klavyenin azizliğine uğramak

  1.
  Bazen soğuk terler döktürür. Şimdi bizim bir arkadaş vardı 6 sene önce tam hatırlayamamakla birlikte hocasına WhatsApp tan mesaj gönderdi. Hocam sınavdayken ne vardı diye bir şey sormuştu. Klavye afedersiniz hocam sıçarken ne vardı diye yazmış. Allah'ım ayağımızın altından bir karıncalanma tepemize vurdu. Kalp krizi geçirip tekrar hayata döndük. Özür üstüne özür. Hoca Allah'tan sağduyulu çıktı tamam çocuklar olur bazen öyle dedi. Hayatımın en kötü anısıdır. Heeğğ..
  18 -2 ... kale3112
 • uludağ ın eteklerinde köfte ekmek yemek

  1.
  Tam acıkmadan yenmemesi tavsiye edilir. Çünkü tam acıkmayınca büyüsü bozulur. Arabaya binilir kar kokusu eşliğinde Uludağ eteğindeki yıllanmış çınarın altına gidilir. Derenin kenarı seçilir ve köfte ekmek ve ayranı göm abi. O arada yerken sanki Mississippi nehrinin şelalesinde yıkanıp dev kazanında yüzüyormuşsun gibi geliyor valla.
  5 -1 ... kale3112
 • sokağa sadece dedelerin çıkması

  1.
  An itibariyle olandır. Eee her bir zorluğun bir kolaylığı vardır demişler. Onlar pencereden bakarken biz yardırıyorduk dağ bayır. Şimdi sokağa çıkma yasağı var ama onlara serbest. Ulan şimdi gölet ne kadar sessiz ve huzurludur. Bazen dede olmak istersin Vay anasını.
  6 -1 ... kale3112
 • romanı tam okuyacakken sonunu söyleyen gıcıklar

  1.
  işte var ya en gıcık olunan insanlardan birisidir bu tipler. Tam almışsınız herhangi romanı elinize bir andaval çıkar gelir aaağğ ben bunu okudum sonunda kız ölüyor der ve içine eder şevkinizin. Boğun lan yastıkla onu.
  8 ... kale3112
 • fazla bilgili insan fobisi

  1.
  Farkında olmadan içten içe korktuğum tiplerdir. Aslında bu insanlardan çekinmem fakat yanlışımı tespit edip beni rezil edercesine kullanan insanlardan kaçmaya çalışırım her zaman. Benim bilgimin üstünde olup bir de geri zekalı nazarıyla bakan kişilerden her zaman uzak Durmuşumdur. Bu en yakın arkadaşım olsa bile.

  Edit:yazım yanlışları dizeltildi. Asayiş Berkemal.*
  13 ... kale3112
 • uyuma anında gelen hayal kurma ritüeli

  1.
  En sevdiğim özelliğim. Şimdi başımı yastığa koyunca gene serüvenden serüvene atlayacağım. Geçen gün Freddy krueger beni yakalamaya çalışıyordu şimdi terminatör filmindeki polis kılıklı robot. Bakalım ne yapacağım.*
  11 ... kale3112
 • gece tek yola çıkmanın korkunç olması

  1.
  gece tek yola çıkmanın korkunç olması
  Ne olacağı hiç belli olmayacağı gibi sapa yola girince iyice işler sarpa sarabilir.
  12 ... kale3112
 • şaka maka uludağ sözlükte her başlığın bulunması

  1.
  Evet bu gerçekten yılların vermiş olduğu bir birikimdir. Bizim arkadaşlar kanka şunun anlamı nedir ya diye sorunca dur bir Uludağ sözlüğe bakayım diyorum ve hop yazıp buluyorum. Var var bilgiler, mihrap yerinde hala buranın.
  9 -2 ... kale3112
 • açık denizlerin korkutucu olması

  1.
  açık denizlerin korkutucu olması
  Şimdi insan şöyle bir düşünüyor. Bir gemidesiniz ve karanlık çöktü gemi batmaya yakın bir vaziyette ne yapardınız diye. Üstüne üstlük birde gemiden düşünce o karanlık dehlizlerde neler var bilemezsiniz. insan düşündükçe kafayı yer valla. Ben sığ bir suda yüzüyorum aklıma türlü türlü şeyler geliyor. Bu çok fena.
  16 -1 ... kale3112
 • doğada yürüyüş yapmak

  1.
  Bu havalarda en güzel aktivitelerden biridir. Şimdi kuş, çiçek ve börtü böceğin uyanma zamanları Nisan ve Mayıs aylarındadır malum. sohbet ede ede eşle, dostla yürüyüş yapacaksın ne güzel olurdu.
  5 ... kale3112
 • telefondan bazen klavyenin çıkmaması

  1.
  Çok can sıkan bir hata. Şimdi bir şeyler yazacaksınız ve tıklıyorsunuz metin giri yerine ama yok gelmiyor altta. Telefonu kapatıp tekrar açınca anca oluyor. güncelleme sorunu mudur bilinmez.
  7 ... kale3112
 • oruçlu olup yemek yaparken buharından doymak

  1.
  Bilemiyorum nasıl bir vaziyet ama bir çorba veya ana yemek karıştırırken yüze buram buram buharı elbette çarpıyor. Ee nefes almazsan darlıktan gidersin mecbur çekiyorsun içine. Yemek hazır olunca doyuyorum. değişik bir vaka.
  8 -1 ... kale3112
 • savaşa gitmeden meydanda öpüşen avrupa askeri

  1.
  2. Dünya Savaşı'nda Ulu orta yerde kızın dudağına yapışmak suretiyle yapmış olan emrivakilik. Genelde nazi askerleri yapardı bunu ya da Fransız askerleri. O fotoğrafçı da işi yok o kareyi alırdı. Bir nevi savaşmayın sevişin tarzı bir metafor ama hiç madalyonun arka yüzü öyle değildi.
  6 ... kale3112
 • tırnakları leş gibi olan birey

  1.
  Kesinlikle burada işçi ve emekçi kardeşlerimi tenzih ederim benim sözüm sırf tembellikten uzamış ve içinde ne ararsan var olan kişilerin itici tırnaklarıdır. Tırnak Makası mı yok kardeşim al sana tırnak makası diye uzatası geliyor insanın. Genelde bizim öğrenci yurtlarında çok vardı. iğrençlik.
  8 -1 ... kale3112
 • sözlük de akıyor maşallah durumu

  1.
  Dün daha beğeniler sekmesine giremiyorduk şimdi daha tuşa basmadan parmak tozunu koklayıp açılıyor sekmeler. Vay be bu kadar hızlı çözüm olacağını sanmıyordum. Demek ki azim edince oluyormuş değil mi. Neyse şimdi nazar etmeyelim. Güzel.
  7 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum