• şarjı hemen biten telefon

  1.
  insanı dumur eder. Hayatımda ne kadar telefon aldıysam şu pislik pil durumu sorununu yaşadım. En önemli yerlerde bile beni yarı yolda bıraktı telefonlarım ama artık bu işi bitireceğim Huawei alarak. Artık paraya kıyıp mate 30 pro almam lazım gına geldi.
  3 ... kale3112
 • devletin araba konusunda fena giydirmesi

  1.
  Başlığı argo yapardım da şimdi fazla tehlikeli boyutlara gitmesin mevzu diye şeffaflaştırdım. Vallahi bezdim artık saçma sapan hurda bir Şahin'in bile 12 bin TL olduğu şu ülkede nefese bile vergi alınacak hale getirdiler. Yazık günah abi ya hastası olan var evine acil gelip gitmesi gerekenler var neden bu kadar fazla bu fiyatlar neden. Yeter.
  5 ... kale3112
 • gece bir yarısı tek başına oturmak

  1.
  gece bir yarısı tek başına oturmak
  Belki terapi gibi gelir belki geçmişinde en olmadık olumsuz hayallerinin savaşını verirsin. bunun üstesinden gelmeyi becerebilmek için kendisiyle yüzleşmesi gerekir insanın. işte o yüzden alıp başını vicdanınla sen oturur sohbet edersiniz konuşmadan. Eski defterler hiç daha önce olmadığı kadar açıktır o gece.
  4 ... kale3112
 • felsefe kitapları

  1.
  Biraz bakayım dedim ve beynim yandı gerçekten. Bir tane bile günlük hayat sadeliğinde anlatamaz mı insan. Hep bilimsel hep bilimsel. Felsefecilerin neden hep saçları Amazon ormanları gibi çok iyi anlıyorum.* ben gene Stephen king, Tess gerritsen gibi reisleri okumaya devam edeyim.
  5 -1 ... kale3112
 • general mobile gm 9 pro

  2.
  Bir telefon 2 binin altındaysa ben o işte bir bit yeniği ararım. Şu an elimde GM 5 plus var tam manasıyla rezil bir telefon. iki kere şarj soketi değişti bir kere batarya değişti. Bir daha mı general Mobile asla.
  4 -1 ... kale3112
 • hoşlanılan kızın size bebeğem demesi

  1.
  Bir de sonundaki "ğem" kısmını uzatıyorsa hatta milletin içinde diyorsa uyarın devam ederse ilişkinizi gözden geçirin. Bugün bebeğem diyen yarın belalım da der çünkü. itici Aman yarabbi uzak uzak.
  4 -2 ... kale3112
 • gta san andreas oyununda bile ırkçılık olması

  2.
  Çok korkunç bir olay. Burada siyahi olmak Hitler'in zamanında yahudi olmak gibi bir şey. Ne kadar iğrenç rezil bir durum la bu. Tam manasıyla korkunç.
  8 ... kale3112
 • işsizlik artarken ucuz kredi dağıtmak

  4.
  IMF nin bireysel hâli.*
  6 ... kale3112
 • dertler derya olmus turuncuuu aşkı

  19.
  dertler derya olmus turuncuuu aşkı
  Ne zaman bu tür başlıkları görsem Aklıma hep bu klip geliyor.
  10 ... kale3112
 • afrikadaki fakir ülkelerin cumhurbaşkanları

  1.
  Eşek gibi Cumhurbaşkanlarıdır. Abi sen ülkendeki insanlara bir su kuyusu bile açamıyorsan o koltuğa da oturmayacaksın. Millet seni niye seçiyor o zaman ateşin etrafında yağmur duası yaptırmak için mi. Ülkede bir sürü sondaj makinesine sahip olan esnaflar var El koy hepsine ya da başka ülkelerden borç al makineyi al tarladan çıkan mahsullerle öde. Ama yok ağlayıp istemek varken neden icraat yapasınız ki...
  5 -1 ... kale3112
 • eski bir yazar olmak

  1.
  Sürekli değişen jenerasyonun ortasında kalmak gibi bir şeydir. Her geçen zaman tanıdık yazarlar silik olur ve yeni gelenler eskilerin yerini alırlar. Bir bakmışsınız siz yabancı olmuşsunuz burada. Zakkum un dediği gibi her geçen gün birer birer masadan eksiliyor dostlar.
  8 ... kale3112
 • en kaliteli yazarlar sıralı tam liste

  115.
  en kaliteli yazarlar sıralı tam liste
  6 ... kale3112
 • yazarların yemekleri başlığına bakan öğrenci

  1.
  kim neler yapmış diye bakınca başlıktaki görsellerde kızarmış tavuklar, fırında patatesler, tatlılar, hamur işleri görüp canı kalan öğrencilerdir. ıssız ve bir o kadar da parasızlık içinde karnını avuçlaya avuçlaya sizin yaptığınız yemeklere iç geçirir. Bence bunu da gözden geçirip öyle bir şeyler paylaşılmalı sözlüğe. aylık duyarımı da yaptım çok şükür ama doğrusu bu.
  5 -2 ... kale3112
 • çok gıcık bir insan olmak

  2.
  Ilk anlaşılan gıcıklık davranışı her şeye karşı çıkıp taşkınlık yapılmasıdır. Bunu birinde tespit eder etmez arkama bakmadan kaçarım. Fikre karşıysan bile anlayışlı davranıp ben katılmıyorum diyebilir kişiler.
  5 ... kale3112
 • otobüsle 24 saat yolculuk yapmak

  18.
  Bir zaman sonra afedersiniz poponuzun kemiği diye bir şey olduğunu anlayamazsınız. Hissiyatsızlık olur çünkü en nihayetinde. Arabada birde çocuk ağlaması ya da bağırarak konuşan dayılar varsa yandı gülüm keten helva. Ağlaman bile gelir valla.
  4 ... kale3112
 • türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

  9701.
  Gidemezsin biliyorsun
  Döneceksen neden gidiyorsun.

  Seksendört-acemiler.
  4 ... kale3112
 • ünlü biriyle sevgili olmak

  21.
  Zor olan. Ünlüler şımarık oluyorlar bir neden yoksa bile sıkıldım senden diyerek bile ayrılabiliyorlar. Ünlü olup da olgun ve sorumluluk sahibi olanlar çok nadir. Para her halükarda bozuyor adamı azizim.
  4 ... kale3112
 • yerli otomobil fabrikası

  2.
  Gemlik de açılacak. Hemde teyzemlerin evinin biraz ötesinde. Bakalım inşallah eniştem iş bulabilir burada. Çok işçi alacak diyorlar.
  4 ... kale3112
 • özge özpirinçci

  224.
  Engin altan ın özge'ye bekar olduğu zamanlarda yazdığı ama karşılık göremeyince ışık hızıyla geri vites yaptığı hanım kız. Beyaz show da bir ara izlemiştim oradan biliyorum.
  3 ... kale3112
 • ezanı kaldırmak

  2.
  Bu tarz provakatörlerin yüzünden toplumlarda ne huzur ne sükunet kalıyor işte. Size inat camilerde, kiliselerde, havralarda sus ma ya cak. Çok rahatsız olduysanız gidin ormana falan yerleşin.
  11 -8 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum