• yazarların donuz listesi

  71.
  yazarların donuz listesi
  Bu kadar donuza böyle ortam.*
  8 ... kale3112
 • dişçide sıranın gelmesini beklemek

  1.
  insanı gerim gerim gerer. Hele de ana diş falan çekilecekse daha da bir korkutur. Ekrana bakın isminiz okununca içeriye girin derler. Her yer morfin her yer kan. Yirmilik diş çekimim olacak yakında gene bana hüsran olaylarına gireceğim.
  5 -1 ... kale3112
 • bir erkeğin zoruna giden sözler

  1.
  Sen ağlak biri misin bu ne oğlum?

  Bir baltaya sap olamadan yitip gideceksin şu dünyadan.

  O kadar beceriksizsin ki şu küçük kız senden daha iyi ekmeğini kazanıyor.

  Karısının kocasına pısırık git cevabını versene o herife sende erkek misin be soğan erkeği demesi.

  Bunlar bir erkeği çok yaralar.
  2 ... kale3112
 • hep iyi günlerde dost olan arkadaş

  1.
  Hiç olmasın daha iyi olan arkadaştır. Bunlar iyi günlerde gardaşım, kankam, biladerim derler ama ufacık bir tökezlemede bir teselli bile vermezler. Gerçek dost zor zamanlarda belli olur onun için.
  2 ... kale3112
 • ateizm

  1210.
  Tanrı tanımazlık. Şimdi şöyle bir durum var. insanoğlunun vücut sistemini ele alalım. Dakikada 80/120 kere atan bir et parçası her gün kan pompalıyor ve bir makine gibi devir daim ediyor vücuda ve dışarıda dursa kaskatı olacak sümüksü bir et parçası olan beyin oval kemiğin içinde saniyede kaç milyon kere elektromanyetik bir sistemle düşünme fonksiyonunu harekete geçiriyor. Sadece insan bedeni değil kapkara toprağa küçücük bir çekirdek atıyorsun ve bu çekirdek kupkuru bir kabuk parçası o kabuk büyüyor yeşil bir hal alıyor yeşilliğin arasından bambaşka tonajlarda yiyecek çıkıyor. Üstelik yoktan var olarak bambaşka bir evreye geçiyor. Her şey yoktan var oluyor. Bir bebek bile spermden ete kemiğe bürünüyor. Kan oluyor can oluyor. Ufacık bir mikrop daha dünyada yokken oluşuyor ve insanları hasta ediyor. Bunları kim yaşatıyor nasıl kendiliğinden peydah oluyor hiç düşünülmez mi bunca mucizevi olaylar. Bir yaratıcı olmaz mı bu mukadderatın arkasında. Kalemi bile üreticisi olmadan o kağıda bir şeyler yazdıramazsın. Misal bir çalışan emeklerinin karşılığını almak için para ister patronundan çünkü o hizmet etmiştir. Peki insanoğlunun içindeki bu kadar vücut sisteminin hizmeti için şükretmesi gerekmez mi onu yaradana. Yan gelip yatarak ben bu sıhhat ve sağlığı haybeye kazandım diyerek boş mu yaşamalıdır. Herkesin kararı başım üstüne ama bana mantıksız geliyor bu ideoloji. iyi geceler.
  15 -6 ... kale3112
 • bim ve a101 olmazsa acımızdan ölürdük gerçeği

  1.
  Alenen bir gerçektir. Bu iki aslan gibi marketler zinciri olmazsa gidip migros ve Carrefour tarzı yerlerden alışveriş yapardı dar gelirli halk ve hepten ayvayı yerdik. Bakkallar karaborsa gibi zaten onları demiyorum bile.
  10 ... kale3112
 • 2020 ötv indirimi

  5.
  Olmayacak olan indirimlerdir. Bu topraklarda bir tek bir şey vardır o da ne kadar çok halka kaktırırsak kârdır felsefesi. Olan her halükarda fakir ve orta direğe oluyor. Bu arada ÖTV vergisinin sadece Türkiye'ye özgü olduğunu biliyor muydunuz.
  4 -1 ... kale3112
 • yazarların favori filozofları

  34.
  Ben platon diyorum. Bu adamda benim hislerimden bir kesit var sanki. idealar kuramını çok seviyorum. Garip bir sevgi.
  3 ... kale3112
 • günün şiiri

  3093.
  Uyumayacaksın
  Memleketinin hali
  Seni seslerle uyandıracak
  Oturup yazacaksın
  Çünkü sen artık o sen değilsin
  Sen şimdi ıssız bir telgrafhane gibisin
  Durmadan sesler alacak
  Sesler vereceksin
  Uyuyamayacaksın
  Düzelmeden memleketin hali
  Düzelmeden dünyanın hali
  Gözüne uyku giremez ki…
  Uyumayacaksın
  Bir sis çanı gibi gecenin içinde
  Ta gün ışıyıncaya kadar
  Vakur metin sade
  Çalacaksın.

  Melih cevdet anday.
  4 ... kale3112
 • erkek öğrenciye ev vermemek

  7.
  Sadece öğrenciye mi vermiyorlar bekar olan tüm erkekler aynı töhmet altında. Tamam aile apartmanına verilmesin ama diğer apartmanlar bile istemez. memur olursak bir yere tayinimiz çıkınca bank köşelerinde Ölelim biz o zaman. Saçmadır.
  3 ... kale3112
 • en gıcık olunan şarkılar

  1.
  Tripkolik - sen benim ol diye bir kıromsu saçma şarkı var odur. Hani böyle ergenken anne babasına asikar olan veletler var ya işte tam onların dinlediği şarkı bu şarkı. Bir kusup geliyorum ben.
  3 ... kale3112
 • manuş baba saç modeli

  1.
  manuş baba saç modeli
  Abi bu nedir ya benim böyle bir saç tarzım olsa bülbül yuva yapar resmen. Ne tarak girer ne de şekil verebilirsin, sertse tabiki. Resmen kaçak kat çıkacak gibi bir izlenim veriyor saç.*
  5 ... kale3112
 • parayı biriktirememek

  1.
  Ne yazık ki herkesin kanayan yarası. illaki gidiyor. Durduğu yerde para gider mi bende oluyor arkadaşlar. Sanki cüzdan kendi kendine itlaf ediyor paraları. Bir türlü biriktiremiyorum. Naçar bir şekilde bırakıyor adamı.
  5 ... kale3112
 • kesinlikle yapmam dediğiniz bir şey

  6.
  Alevli şort ve Parmak arası terlik ya da sarı tuvalet terliği giyerek denize gitmem gidemem. Unuttttun bunu.*
  5 ... kale3112
 • balkonda kahvalti yapmak

  12.
  Sıcacık bir Haziran sabahında çok keyifli bir eylemdir. Böyle bütün aile erkanı toplanmış güzel bir sohbet eşliğinde kahvaltı yapmak çok muhteşem. Arada çay karıştırma sesleri de gelecek böyle değme keyfine.
  4 ... kale3112
 • sevilen kızla bursa ulucami ziyareti yapmak

  4.
  Yok artık oldu olacak cami şadırvanında su içerken karşılayın bari. Lokma falan dağıtırlarsa tatlıya para vermezsiniz. Masraflığın lüzumu yok.*
  2 ... kale3112
 • parayla ödev yaptırmak

  10.
  Bir keresinde bende yapmıştım. Power pointli bir ödevdi. Gözüm kelleme çıkmıştı o ara ama yüz tale yi görünce acısını unuttum. En karlı işimdi. Ortaokul ve Lisedeki bebelere power point ödevi yapılır arkadaşlar aklınızda bulunsun*
  2 ... kale3112
 • uludağ sözlük whatsapp grubu

  49.
  Sırf reeldeki arkadaşlarımdan gına geldiği için sildim whatsapp ı birde sanal arkadaşları hiç çekemem. Gereksiz platform.
  1 ... kale3112
 • günün karikatürü

  6586.
  günün karikatürü
  4 ... kale3112
 • hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor

  1099.
  hangi yazar gözünde nasıl canlanıyor
  Lord Marcus amoralist premses.*
  10 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum