• ortaokulda yapılan yerli malı haftası

  1.
  ilkokulda lisede hep yerli malı haftası için evden bir şeyler getirirdik ama ortaokul kadar eğlenceli geçmemiştir bana göre. Biraz çocuksu biraz olgunlukla eğlencenin dibine vururduk. Hocalarımız bile evden kek, börek falan getirdi yerdik. Ne hoş günlerdi be.
  7 ... kale3112
 • günün karikatürü

  6617.
  günün karikatürü
  Bir Ferit in son anları.*
  13 ... kale3112
 • her askeri koğuşa kamera konulsun projesi

  1.
  Bence mantıklıdır. Şimdi geçenlerde kendini bilmez artist veletlerin bu devrecilik denilen saçmalığı kendinden sonra gelen 30 lu yaşındaki adamlara bile uyguladıkları oluyor. Kendini savunmak için bir yumruk bile atsanız siz de suçlu oluyorsunuz. Ama bu ânı kamera kayıt altına alsa kimse böyle bir şeye cesaret edemez. Kesinlikle olmalı.
  9 -1 ... kale3112
 • güzel değilsem güzelleşirim seni çok seviyorum

  22.
  Vay be fiyattan da ödün vermemiş ve Magnum ısmarlayacağım sana diyerek cesaret mülkünü aşmış hanım kız. Ulan eren senin vicdanın kurumuş resmen. Magnumu yiyeydin sonra telefonunu değiştireydin bari. Magnum oğlum bu yedi lira kimse yedi lirayı haybeye vermez. Pih Allah seni kahretmesin.*
  4 ... kale3112
 • george floyd un öldükten sonra ki hali

  1.
  Yürek burkar. Gözü kanlı ve açık bir şekilde cansız yatıyordu fotoğraf karesinde. Ulan ne gaddarlık be. Bir tane de dedeyi sırf bir şey soracak diye polisin biri itledi başını asfalta çarptı öyle yığıldı beyin kanaması geçirdi ilgilenmediler bile. Amerika ve Avrupa'da insanlık bitmiş resmen.
  11 -3 ... kale3112
 • sözlük yazarlarının kıyafet kombinleri

  114.
  sözlük yazarlarının kıyafet kombinleri
  Birden arkadaşın küçüklük tarzını tespit ettim. Şaka gibi.*
  6 -1 ... kale3112
 • matematik hocalarının ukala halleri

  1.
  Hepsi değil ama bir çoğu laf sokmalarıyla meşhurdur. Misal birisi bana ooo kale sen nasıl bu zamana geldin liseyi bitiriyorsun ortaokulda tembeldin dedi ve güldü. Bende restine rest yapıp bu hayatın sadece matematikten ibaret olmadığını bilmediğiniz için bu zamana geldim hocam diyerek koyacaktım lafı ama saygım olduğu için gülüp geçtim. Ah ah şu benim iyi niyetim.
  7 -2 ... kale3112
 • counter strike

  661.
  Hele de o sis atan şerefsizi bir elime geçirirsem reelde döveceğim ama bulamıyorum değişiği dediğim oyun.*
  9 -1 ... kale3112
 • beyaz insanların daha zeki olması

  10.
  Beyazım yok öyle bir şey. Demek ki bir tek bana sirayet etmedi bu zekalık işi. Bende dedim madem beynim gelişmiyor bari vücudumu geliştireyim hiç olmazsa bedenen güçlü olayım diye. Beş gündür başladım spora bakalım.
  9 ... kale3112
 • geceye bir duvar yazısı bırak

  19.
  geceye bir duvar yazısı bırak
  12 -1 ... kale3112
 • abd bayrağının üstünden geçmek

  22.
  isterseniz üzerine edin gülüp geçerler. Çünkü bunlarda vatan, bayrak sevgisi yoktur. Onur, şeref, haysiyette yoktur. Tek şeyleri; çıkar, emperyalizm ve güçsüzü ezmedir.
  9 ... kale3112
 • survivor yunus emre

  12.
  Ben hayatımda bu kadar bir sözü bir sözünü tutmayan birini görmedim. Birinin yanında gülüyor sonra arkasından demediğini bırakmıyor. Acaba böyle yaparsam beni elemezler mi diye düşünüyor. Aksi takdirde bu feci bir ikiyüzlülüktür.
  11 -1 ... kale3112
 • erkekler şöyle giyinmek çok mu zor

  63.
  Ergun plak sen misin.*
  15 ... kale3112
 • kargocuların kapıya paket bırakıp hızla ayrılması

  1.
  Tamam korona önlemi neyin var biliyorum da üç metre öteden sanki komple apartman cüzzamlı gibi davranıp paketi sallamak da ne oluyor. Adama daha iyi günler diyemeden gaza basıp gidiyorlar.
  11 ... kale3112
 • türkiye nin vergiyle ayakta durması

  1.
  Maalesef alenen bir gerçek. ÖTV denilen saçmalık sadece Türkiye de vardır. Şimdi şöyle bir durum var. Arabada kafana göre hamle yaparak 100%110 vergi almak bir ülkenin vergiyle ayakta durduğunun alenen bir örneğidir. Yani demem o ki tam anlamıyla "RE Zil lik"...

  Edit:aşağıdaki arkadaş sence Türkiye'deki vergi sistemi normal mi. Vergi+ ÖTV vergisi eki normal mi. Bir düşün derim. Saygılar.
  9 -1 ... kale3112
 • bekar yaşayıp yaşlanınca huzur evine taşınmak

  1.
  Düşünüyorum da bu bana mantıklı geliyor. Şimdi bir ömür dır dır çekmeden sessiz sakin işime gidip gelirim. Yemek yapmayı da biliyorum. Araba da alırım. Yaşlanınca emekli maaşımı ve arabayı huzur evine bağışlarım krallar gibi yaşarım. Bence ideal benim için.
  10 ... kale3112
 • türk silahlı kuvvetleri

  1610.
  Disiplinin olmadığı bir yerde askerlik de kalmaz. Tiktok olayı beni de derinden yaraladı. Sen askersin hazır daima hazırsın tiktok çekmek ne oluyor. Yavaş yavaş lakayıtlık sarıyor çevrelerini.
  11 ... kale3112
 • gece gökyüzüne bakıp hayal kurmak

  1.
  gece gökyüzüne bakıp hayal kurmak
  Her zaman yapmak isterim bunu ama böyle toprağa uzanıp bakacaksınız ki eğlenceli olsun. Belki bir yıldız kayar o ana şahit olursunuz. Herkesin bir yıldızı vardır yukarıdan size bakar önemli olan size ait olan yıldızı bulabilmenizdedir.
  10 -1 ... kale3112
 • askerde uyumadan önce dağıtılan ballı süt

  7.
  Başçavuş o ara der ki a AA gene mi içmedim ballı şütünü şen şapsik herif hadi bak üzme beni o bardağın hepsi bitecek. Sizde tamam dersiniz sabah olunca başınızı okşar gene başçavuş karşınızda, hadi bakalım şimdi de kahvaltını ayağına getirdim pıtırcık der.*

  (bkz: tabi lan manyak mısın)
  11 ... kale3112
 • yunan savunma bakanndan skandal türkiye açıklaması

  18.
  Bu gevşeklerde Survivor yunus emre gibi durduğu yerde kaos çıkartma derdinde. Biz kendi derdimizdeyiz adamların hüsumetine bak. Yollayacağız 120 uçak deşmeyeceğimiz yer kalmayacak sonra da tövbe diyecekler Kıbrıs daki gibi.
  9 ... kale3112
 • yeni şeyler getiriyorum